Igaühel on küsimused.

Usume, et kõigil peaks olema võimalus tutvuda kristliku usuga, küsida küsimusi ja jagada oma arusaamu. Ükskõik kus maailmanurgas nad ka ei oleks.

Alpha

Find an Alpha near you

Try Alpha

Learn how to run Alpha

Learn how

Mis on Alfa?

Alfa on teemaõhtute sari, mis tutvustab kristliku usu põhitõdesid. Iga loeng vaatleb erinevat küsimust usu teemal ning on üles ehitatud viisil, mis julgustab vestlust. Alfat korraldatakse üle maailma ning kõik on teretulnud. Kursust viiakse läbi kohvikutes, kogudustes, ülikoolides, kodudes, vabaajakeskustes jne. Ükski Alfa ei ole täpselt samasugune, kuid tavaliselt on neil kolm ühist põhiosa: söök, loeng ja hea vestlus.

Kõigepealt

Söök

Olgu see siis grupp sõpru, kes on kogunenud köögilaua äärde või kiire kokkusaamine kohvi ja koogiga, toidul on hea omadus inimesi ühendada. Alfa kursusel on see samamoodi. Enamik loenguid algab söögiga, sest see on suurepärane viis luua kogukonda ja üksteist tundma õppida.

Siis toimub

Loeng 

Loengud on üles ehitatud viisil, mis julgustavad ja inspireerivad vestlust. Tavaliselt kestab see umbes pool tundi, seda võidakse esitada elavas ettekandes või videona. Need käsitlevad suuri küsimusi usu teemal ja harutavad lahti kristluse põhitõed, küsides küsimusi nagu “Kes on Jeesus?”, “Kuidas oma usus kindel olla?”, “Miks ja kuidas palvetada?”, “Kuidas Jumal meid juhib?”

Vaata loengut

Sellele järgneb

Vestlus

Ilmselt kõige olulisem osa igast Alfast: võimalus jagada mõtteid ja arusaamu antud teemal ning lihtsalt arutada väikses grupis. Pole mingit kohustust midagi öelda ning samas ei ole midagi, mida sa ei võiks öelda (tõesti). See on võimalus kuulda teistelt ja väljendada oma vaateid ausas, sõbralikus ja avatud keskkonnas.

Find an Alpha near you

Try Alpha

Learn how to run Alpha

Learn how