Õed

Sophie ja Lucy on õed. Nad töötavad moetööstuses ja jagavad üksteisega kõike. Kui Sophie Alfa kursuse läbi tegi, muutusid nende elud väga erinevaks. Selle mõju oli aga palju laiem, kui nad ette näha oskasid.

 

Sophie

Sündisime küll kristlikku perekonda, aga kui ema Alfal käis, muutus ta täiesti teistsuguseks. Ta oli varem väga pinges ja ärevil, aga pärast Alfat muutus ta hoolivaks ja kannatlikuks – see oli super.

Ülikooli kolmandal kursusel üritasin paraneda aastaid kestnud buliimiast. Ma ei olnud siis veel päris terve ja olin tõsiselt õnnetu, kuigi tol ajal seda endale ei teadvustanud.

Kohtusin Amandaga, kes oli alati nii heatahtlik ja tore, ning mulle meeldis temaga koos olla. Kui sain teada, et ta on kristlane, mainisin, et olen huvitatud Alfast, ja ta kutsus mind oma kirikusse.

Algul oli päris raske. Mul oli raske niisama juttu teha, mulle polnud kunagi meeldinud endast rääkida. Aga mõni nädal hiljem mõistsin, et õppisin tundma midagi enneolematut. Ma polnud kunagi ühegi ürituse või õhtu üle sellist rahulolu tundnud.

inline 1.jpg

Ma polnud kunagi ühegi õhtu üle sellist rahulolu tundnud.”

 

Nädalavahetusel sai keegi prohvetliku sõna minu jaoks. Ta rääkis mu füüsilisest valust ja probleemidest, mis mul oma kehaga olid. Ta ütles, et Jumal tahab kasutada mind, et avada uksi teistele inimestele. See oli meeliülendav, tundsin, nagu oleksin lotovõidu võitnud. Mäletan, et helistasin emale ja ütlesin: “See on tõesti päris, see on päris!”

Järgnev aasta oli tormiline. Olin tol ajal halvas suhtes. Mu poiss-sõber põlgas seda, et olin kristlaseks saanud. Ta muutus väga ebakindlaks ja kadedaks, sest tema ei olnud enam mu jumalaks. Töötasin Vogue's ja mu elu paistis väliselt imeline, kuid mul oli endiselt buliimia ja olin räsitud. Ma ei olnud rahul, kuid olin selle tundega nii harjunud ja peaaegu arvasin, et nii ongi normaalne.

Mäletan, et nutsin oma sõbranna Katie'le kohvikus ja ütlesin talle, et hakkan alla andma. Ma ei pidanud end piisavalt heaks, et võiksin kristlaseks saada. Ma ei jaksanud enam palvetada ja ma ei lugenud Piiblit.

Sõbranna ütles: “Sophie, sa ei pea midagi tegema. Sa oled juba päästetud. See on lõpetatud. Sa ei saa seda välja teenida. See on armastus.” See lihtsalt muutis kõik mu jaoks. Äkki mõistsin, et olin kogenud ta armastust, ja ma ei pidanud enam heitlema selle pärast.

Tulin töölt ära ja alustasin oma ehtefirma koos äripartneriga kogudusest. Teenisime ehetega palju raha, varustasime poode üle maailma. Arvasime, et vallutame terve maailma.

Majanduslangus aga tabas meid väga rängalt ning hetkel ma ei tööta. Ma ei näe seda aga karistusena. Usun, et Jumal viis kõik tagasi tasakaalu, sest kuni praeguseni on mu töö olnud mu identiteet. Kui loen kõigist inimestest Piiblis, kes said murtud, kuid kes siis jälle üles ehitati, tunnen, et olen keset tohutut taastamiseprogrammi. See on raske, kuid õpin olema rahulolev iga päev, isegi siis kui mul pole väga uhket ega põnevat töökohta.

Moetööstus on tööstusharu, mis võiks nii palju vaeseid aidata, kuid see on koht, kus Jumala peale ei mõelda. Tahaksin väga alustada mingi sotsiaalse ettevõtte. Ta on teinud meid kõiki nii unikaalseteks ja andnud meile uskumatud annid, nii et see on suurepärane, kui saame neid ande mis tahes viisil kasutada.

 

Lucy

Meie pere on väga kokkuhoidev, tulihingeline ja lärmakas. Kui ema Alfale läks, oli sel tohutu mõju meie kodusele elule.

Oleme Sophie'ga väga erinevad. Kui temast sai kristlane, vaatasin teda ja Amandat – sõbrannat, kes ta Alfale viis, ja mõtlesin: “Nad on sellised armsad, kenakesed, kellele meeldib teha tüdrukute asju.” Kristlus oli selline täiuslik, lilleline asi, millel polnud mingit kohta mu elus. 

Ma ei mõistnud seda ja pommitasin õde küsimustega. Ühel päeval ütles ta: “Sul on nii palju küsimusi, kas sa ei tahaks Alfale tulla?” Olin nõus minema, aga võtsin oma kõige tugevama ateistist sõbra liitlasena kaasa. Teadsin, et tema oskab hästi vastata, mis mul ei pruugi välja tulla, kuid kursuse lõpuks nendest ei piisanud. Sõbra vastused ei toonud mingit lootust ega rahuldust.

Ühel pühapäeval läksin koos mõne Sophie sõbraga kirikusse ja üks tüdrukutest küsis, kas ta võiks minu eest palvetada. Ma tõmbusin tagasi. Ma ei tahtnud tal lubada, kuid olin juba hakanud tundma, et Jumal räägib minuga. Juba mitu kuud oli ta mulle näidanud, kui palju ta mind armastab.

Kui tüdruk palvetas, tundsin end ütlemas: “Ma tahan sind tunda. Tahan teada, kes sa oled.” Püha Vaim tuli kohale ja täitis mu. Olles tavapäraselt küllaltki teadlik ümbritsevast, ei hoolinud ma sel hetkel üldse, mis teised mu ümber tegid. Olin täielikult Jumalast haaratud.

“Olin täiesti Jumalast haaratud.”

 

Kui kohtusin veel mõne Sophie kristlasest sõbraga – nendega, kes olid “pöörased” kuid samas kristlased, sain aru, et Jumal ei tahtnud, et oma isiksusest loobun. Ta on teinud mind särtsakaks ja sõnakaks.

Jumal muutis ka selle, kuidas suhtusin oma töösse. Pärast seda, kui andsin oma elu Jeesusele, tekkis mul paanika nähes, et mu karjäär kunstilise juhina moetööstuses on täiesti tühine. Kirjutasin Aafrika lastekodudele, sest tahtsin korraldada mingisuguse misjonireisi. Mitte ükski nendest ei vastanud mulle; Jumal paistis tahtvat, et jään edasi oma kohale.

Jätkasin oma töökohal, viisin läbi erinevaid pildistamisi ja filmivõtteid. Iga kord kui keegi mu nädalavahetuse kohta küsis, olid inimesed alati nii üllatunud, et rääkisin kirikust. Olen nii armunud Jeeusesse, et ma lihtsalt loomulikult räägin, mis ta on teinud ja praegu mu elus teeb. Siis mõistsin, et Jumal oli pannud mind täpselt sinna, kus olema pean – jagama tema armastust ja valgust tööstusharus, kus on palju pimedust.

Raske on vaadata, kuidas inimesed su ümber kannatavad ja suuri koormaid kannavad. Tahaksid lihtsalt öelda: “Sa ei tea, kui imeline sa oled, sa ei pea niimoodi elama.” Nii tore oli, kui kaks me sugulast Alfale tulid. See julgustas ka meie isa kaasa tulema. Kuigi ta oli skeptiline, oli tal sel perioodil palju kergem ja vähem raskusi. Meie Sophie'ga leidsime Jumala Alfa läbi, ja sel on jätkuv mõju meie perekonnale. See on olnud võrratu.

 

Fotod: Bilal Mustafa

Intervjueeris: Yosola Olorunshola

Pin Goog